Elektrické spotrebiče trpia veľmi tvrdou vodou
Televíznych reklám na rôzne zmäkčovače vody pre bezpečnú prevádzku automatických práčok už bolo natočených mnoho a niektorí ľudia tieto výrobky kupujú, pretože sa domnievajú, že si tým výrazne pomôžu. V zásade majú pravdu, zmäkčovače lokálneho charakteru do pracieho bubna práčky skutočne fungujú, ale tieto výrobky je možné použiť iba v obmedzenom rozsahu na tieto spotrebiče, zatiaľ čo tie ostatné trpia tvrdou vodou úplne rovnako. Ak chcete vytvoriť komplexné riešenie, musíte vašu vodu v dome zmäkčiť už na samotnom prívode pomocou zmäkčovača, do ktorého sa vkladá tabletovaná soľ.
Zmäkčovače vody odstraňujú z vody rozpustené minerálne ióny, najmä vápnik a v menšom rozsahu aj horčík, mangán, železo a ďalšie prvky. Cieľom je dosiahnuť vo vode tak nízke koncentrácie týchto minerálov, aby sa vo vnútri spotrebičov neusadzoval minerálny povlak, a aby sa tým neznižoval jeho výkon, prípadne aby nedošlo k jeho poškodeniu. Ak máte v prevádzke zmäkčovač vody, znížite tým pravdepodobnosť poruchy akéhokoľvek zariadenia, a v niektorých domácnostiach sú to aj veľmi vysoké finančné čiastky, ktoré ľudia investujú do práčok, umývačiek riadu, rýchlovarných kanvíc, elektrických bojlerov, prietokových ohrievačov vody a mnohých ďalších zariadení.
A že sa spotrebič vplyvom vodného kameňa skutočne môže poškodiť, a vy potom zbytočne vyhadzujete peniaze za nový, preukazujú aj inštalatérom demontované kúpeľňové bojlery, ktoré v niektorých domácnostiach skutočne poškodil vodný kameň. Inštalatéri pri demontáži bojlerov vysypali z ich útrob toľko kameňa, ktorý zaplnil niekoľko plastových vedier na vodu. So zmäkčovačom vody predĺžite životnosť vášmu bojleru aj vašej umývačke riadu a nebudete potom musieť zbytočne investovať do nového zariadenia. Nevyhadzujte peniaze tam, kde to nie je vyslovene nutné, investujte rozumne do pomôcok, ktoré uľahčujú život, a hlavne riešia tie najdôležitejšie problémy.